fbpx

Volám sa Kristína a už je to 11 rokov, čo som sa k joge dopracovala. Začiatky boli provizórne, cvičila som počas strednej školy doma len s YouTube, neskôr na brnenských intrákoch, kde ma chvalabohu neopustila sebadisciplína, potom vo veľkých telocvičniach, najprv ako účastník, po istom čase ako lektor. Lekcie vediem od roku 2016. Začínala som v Brne, kde som si urobila aj svoj prvý inštruktorský kurz. Počas štúdia v zahraničí som si otvorila lekcie v Dánsku a po škole som sa presťahovala späť do rodného kraja a na istý čas som si od vedenia lekcií dala pauzu:). 

Teraz je mojim snom priniesť jogu sem, na Spiš, na miesto, odkiaľ pochádzam. Joga sa pre mňa stala doživotným spoločníkom. Nezáleží na tom, kde budem žiť, čo budem robiť, koľko budem mať rokov a či ostanem lektorom alebo ju budem cvičiť len pre seba či s rodinou. Nebola som atletické dieťa ani športový nadšenec. Až vďaka joge som pochopila, že pohyb môže znamenať radosť a cvičenie nemusí byť povinná jazda a sebatrýznenie. Joga je úžasný systém, ktorý máme v sebe. Stačí ho len prebudiť. A presne to Vám chcem ukázať a odovzdať. 

Piliere, na ktorých staviam lekcie

Radosť z pohybu

Cvičenie je príležitosť spoznávať a oslavovať svoje telo, prehlbovať vzťah k sebe samému a rásť. Zabudnite na sebatrýznenie, nie je to udržateľný prístup k cvičeniu.

Funkčnosť pohybu

Joga je môj kompas, no rovnako sa obhliadam vôkol a inšpirujem sa ďalšími disciplínami. Zapájam cviky a techniky relevantné pre náš usedený a uponáhľaný štýl života.

Ozdravnosť cvičenia

Každý pohyb má svoje úskalia. Opakované nevhodné prevedenie ásan môže mať neblahé následky. Dávam dôraz na bezpečné a zmysluplné cvičenie, v ktorom sa naďalej vzdelávam.

A prečo movement YOGA? Movement je anglický výraz pre slovo pohyb. Joga je meditácia v pohybe. Pohyb je život. A práve vďaka joge som lásku k pohybu objavila. Slovo movement zastrešuje nezastrešiteľnú ríšu ľudského pohybu a začalo sa čoraz viac skloňovať vďaka človeku menom Ido Portal, ktorý je pre mňa obrovskou inšpiráciou. Moje lekcie sú príznačné tým, že do nich vkladám cviky aj z iných pohybových disciplín, čím je cvičenie bohatšie a lepšie odpovedá Vašim rôznorodým potrebám.

Bude mi cťou stretnúť sa s Vami osobne a odovzdať Vám svoje skúsenosti s praktikovaním jogy a obdobných systémov cvičenia.

Vidíme sa na podložkách! 🙂

Všetky práva vyhradené | © movement YOGA 2O2O